Bezpieczeństwo na drodze
Wynajem aut w trybie długoterminowym
Wynajem aut w trybie długoterminowym

Wynajem aut w trybie długoterminowym

Nie masz swojego samochodu? Nie oznacza to, że brak własnego auta uniemożliwia Ci wygodne korzystanie z indywidualnych środków transportu. Przecież istnieje dziś na rynku usługowym cała masa rozmaitych typów placówek, które specjalizują się w dziedzinie prowadzenia długoterminowego wynajmu. Czy to się opłaca? O tym więcej poniżej. Zachęcamy do poczytania naszego poradnika dla przyszłych zmotoryzowanych, którzy rozważają opcję wypożyczenia pojazdu.

Korzyści gwarantowane

Nie ma co ukrywać, że istnieje cała masa rozmaitych zalet wynikających z faktu podpisania umowy z wypożyczalnią. W tym zakresie mówi się chociażby o korzyściach fiskalnych, a w tym można odliczyć zredukowany podatek VAT. Ponadto łączny koszt takiego wydatku to mniej niż gdyby tak chcieć nabyć pojazd na własność. W końcu sam zakup auta to jedno, a drugie to przecież również dodatkowe koszty jego utrzymania. Jeżeli natomiast jesteś właścicielem firmy i decydujesz się na wynajęcie pojazdów długoterminowo, możesz zrezygnować z konieczności angażowania kapitału własnego. Co więcej, przy wynajmie w jednej placówce kilku aut, zyskujesz sposobność ustalenia elastycznego harmonogramu opłat. Dodatkowo możesz poprawić swoją zdolność kredytową, regularnie płacąc za wynajem i nie przepuszczając żadnej raty.

Coraz powszechniejsze

Wraz z biegiem czasu bardzo popularnym zabiegiem staje się korzystanie z usług profesjonalnych wypożyczalni samochodowych po to, aby móc za ich pośrednictwem wynająć pojazdy pracownikom. Dzięki temu można w znaczącym stopniu poprawić kondycję firmy i w ten sposób zapewnić płynność przedsiębiorstwa. To także świetna forma zaplanowania wszelkich wydatków dotyczących floty samochodowej.

 Artykuł przy współpracy z